הלוואות קורונה

הלוואות בתקופת קורונה

אין ספק שמשבר הקורונה שפקד אותנו בשנה האחרונה הביא איתו משבר כלכלי שלא נראה שנים רבות. בעוד שעסקים רבים קורסים תחת העומס הכלכלי, גופים פיננסיים שונים פועלים על מנת לספק לעסקים קטנים וגדולים כאחד הלוואות הצלה שנועדו לחלץ אותם מהבוץ ולהעביר אותם את המשבר בשלום. אם העסק שלכם נקלע לקשיים כלכליים בעקבות משבר הקורונה, המאמר הזה הוא בדיוק בשבילכם.

מה הן הלוואות קורונה?

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה ומהשבר הכלכלי שנגזר ממנו, החליטה המדינה לאפשר לכלל העסקים, החל מעוסקים פטורים, דרך עוסקים מורשים ועד לחברות גדולות ועמותות, לקבל הלוואות ייעודיות בערבות מדינה על מנת לסייע להם לעבור את המשבר בשלום.

הלוואות מסוג זה ניתנות ללקוחות כל הבנקים ללא יוצא מן הכלל, וכהלוואות בערבות מדינה, מותנות בתנאים נוחים יותר מהלוואות רגילות אותן מספקים הבנקים השונים בארץ.

הלוואות קורונה

מי זכאי לקבל הלוואת קורונה?

כפי שציינו למעלה, כל עסק בישראל שתזרים ההכנסות שלו נפגע כתוצאה ממשבר הקורונה, ללא קשר לגודלו, זכאי לקבל הלוואת קורונה בערבות המדינה. התנאי העיקרי הנוגע לגודל העסק הוא המחזור השנתי, כך שבמידה והמחזור השנתי של העסק שלכם בשנה שעברה היה יותר מ- 400 מיליון שקלים, לא תוכלו לקבל הלוואת קורונה בערבות מדינה.

מה הם היתרונות והתנאים העיקריים של הלוואות מיוחדות לקורונה?

היתרון המרכזי בהלוואות קורונה בערבות המדינה, הוא שבמהלך השנה הראשונה הריבית כולה תשולם על ידי המדינה, כשלאחר מכן תינתן ריבית פריים של כ- 1.5+ אחוזים. כמו כן, תהליך אישור ההלוואה הינו מהיר במיוחד, וכולל פטור מעמלות ואגרות וכן מאפשר פריסת תשלומים עד 10 שנים.

עסקים קטנים אשר המחזור השנתי שלהם בשנה האחרונה היה עד 25 מיליון שקלים, יהיו זכאים להלוואה של עד כ- 40 אחוז ממחזור ההכנסות שלהם.

עסקים עם מחזור שנתי בין 25 ל- 100 מיליון שקלים יהיו זכאים אף הם ל- 40 אחוז ממחזור ההכנסות, ועסקים גדולים יותר עם מחזור שנתי של עד 400 מיליון שקלים, יהיו זכאים לאותו אחוז ממחזור ההכנסות, בתנאי שהסכום אינו עובר את ה- 20 מיליון שקלים.

דילוג לתוכן